ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14776395
*
nr 1477 6395
Spegel
nyrokoko, 95x116 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:30:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 17:58:27
1
1.500 kr
4/7 18:06:21
2
1.600 kr
4/7 18:22:16
1
1.900 kr
4/7 18:22:35
1
Vinnande bud
4/7 18:24:14
2
1.800 kr
4/7 18:24:14
1
1.900 kr (Budbetjänt)
4/7 18:25:07
2
2.000 kr
4/7 18:25:07
1
(budbetjänt)
4/7 18:25:08
1
justering av budtak
4/7 18:25:46
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1477 6395
Spegel
nyrokoko, 95x116 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 17:58:27 | 1 | 1.500 kr |
4/7 18:06:21 | 2 | 1.600 kr |
4/7 18:22:16 | 1 | 1.900 kr |
4/7 18:22:35 | 1 | Vinnande bud |
4/7 18:24:14 | 2 | 1.800 kr |
4/7 18:24:14 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
4/7 18:25:07 | 2 | 2.000 kr |
4/7 18:25:07 | 1 | (budbetjänt) |
4/7 18:25:08 | 1 | justering av budtak |
4/7 18:25:46 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02